Jdi na obsah Jdi na menu

O mne

 

1003717_1383463795210397_252859725_n--2-.jpg

Krásnej den a život všem. Jsem Tomáš. Pro někoho Aylan - písničkář. Živím se dary matky Země. Tělo zde dočasně pronajaté. Na jak dlouho, ví Bůh. Na Zemi momentálně funguju v roli - tichého šílence - zpívám, hraju, píšu muziku, texty, mezi další aktivity patří  natáčení audioknih, voiceoverů, divadelní činohra, kreslení, tvorba plastik atp. Jsem chlupatý, modrooký, vzteklý, milý, přátelský, závistivý, i přející, šťastný i smutný hošík. Jednou ráno jsem se probudil a zjistil, že nejsem ani jasoň, ani drsoň, ani tělo, ani jméno, ani hudba, ani divadlo. Jen vypravěč. Duše, která jde životem, aby se učila. V Vybral sem si ňáký tělo, nálepku - jméno, a možná snad trochu uměleckýho cítění, což otevírá možnosti extatických prožitků, jelikož se prostě dotýkáš esence Boha, což si následně vybírá svou daň. Chci s Vámi sdílet svou hudbu, svůj pohled na svět, své pocity, svou ...autenticitu ??? Jo smiley 

 

V duchu tvorby trocha historie v datech : 

Poprvé jsem vstoupil na prkna za totality, na MDŽ ve školce :-)

Následovala řada vystoupení (hlavně pevěckých), soutěže, autorské písně.
Zpívat s kapelou jsem začal až na počátku 21. století, v zábavové kapele Echo 91 (což byla pro mne, podobně jako ulice vynikající životní škola) Zde jsem působil několik let.
Roku 2007 zakládám kapelu RaVaNeLLo  (písně např. “Kam jsi dala vlasy” - k němuž jsem tehdy sestříhal klip https://www.youtube.com/watch?v=q5XvbjrK07Q&t=23s (uvedení  na Óčku), následovalo pozvání a rozhovor na Radiu Relax, atp. 
Po odchodu z RaVaNeLLa r.2012, jdu po vlastní ose. Zároveň zakládám duo "Atalayla" a spolu s tehdejší partnerkou točíme CD léčivých melodií s názvem "Když objímám strom".
Solové autorské CD s názvem “Znovuzrození”  se rodí na jaře roku 2016.
Léto 2018 - 2. místo s autorskou písní v soutěži Růže od Casanovy.
Jaro 2022 - účast ve finále soutěže Hlas Česka - v Krnově v kategorii "vlastní tvorba".
V současné době připravuji nové album s názvem "Pro Tebe třeba tisíckrát". 
Píseň "Život", k níž jsem natočil, sestříhal, upravil klip naleznete zde .
Letní klip k písni "María"  je zde (7) Tom Fürbacher - María - YouTube
Mým mediálním partnerem bylo až doposud Fénix radio (nevím, zda tak stále zůstává)
Jsem spoluzakládajícím členem projektu Zrcadlení Duší – hudebně zábavný pořad ( básníci, muzikanti, umělecká - převážně autorská tvorba)  a projektu Forbína (podobně laděný) na malé scéně Hálkova Divadla Nymburk.
Mám 7 let praxe v  divadle ( činohra – Praha – zájezdové divadlo)
(pozn.) V roce 2016 jsem se svým hlasovým projevem a krátkou autorskou povídkou úspěšně probojoval do semifinále soutěže "Hlas dvojky". (Celodenní soutěžní přenos na Českém rozhlasu)
Na jaře 2021 vyšla audiokniha S.N.Lazareva Projevy pýchy ( celá realizace ve vlastním studiu na zakázku – namluvení , režie, střih, postprodukce ). Podobným způsobem vznikla audiokniha  Marco Polo (dlouhodobější, i časově náročnější projekt).V únoru vyjde audiokniha Michaely Dvořákové - Strašidelný hrad, ke které jsem dělal taktéž hudební podklady.
V současnosti rozpracované dvě audioknihy - romány, plus hudba ( předpokládaná realizace - jaro 2023).
Pokud jde o aktuální hudební ambice, krom zmiňované přípravy CD, jsem v kontaktu se známým pražským producentem, spolupráce na mé tvorbě započne během násl.měsíce.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Poděkování

(Irena, 4. 7. 2022 15:14)

Krásný den Tomáši,
ráda bych Vám poděkovala za Váš HLAS,je přenádherný - ale to vy jistě víte :-)) Pořídila jsem si CD v Čelákovicích a udělala jsem dobře!
Zpívejte dál, budu Vás sledovat :-)
Hezké léto
Irena

Re: Poděkování

(Tomáš, 8. 7. 2022 15:39)

Dobrý den Ireno, děkuji Vám mnoho za Vaše slova a Vaší přízeň !!! I když se stále opakuju, toto je pro mne ta největší odměna :-) Díky a ať se Vám daří. A také dobře poslouchá :-) Doufám, že už na podzim bude pro Vás připravena další nálož písní, tentokrát s plnými aranžemi. Tomáš

Poslední fotografie

Archiv

Kalendář
<< listopad / 2023 >>

Statistiky

Online: 3
Celkem: 241022
Měsíc: 2138
Den: 132